جستجو

امتحان

ارسال شده در تاریخ 1397-12-02 13:55:59

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام. نمره نهایی امتحان کی معلوم میشه؟ من که نمره ام بد شده هیچ راهی نداره برا امتحان دوباره؟ برا دوره های بعد میتونم شرکت کنم؟ من سرگروه ندارم که از طریق ایشون پیگیری کنم. پس لطفا خودتون زودتر جواب بدین.

سلام علیکم
جنابعالی به دلیل عدم کسب نمره ی قبولی در سال جاری قادر به ادامه ی دوره نمیباشید و برای اقدام مجدد میتوانید در سال آینده در زمان شروع مجدد دوره از طریق سایت انجام به عمل آورده و صرفا در آزمون شرکت نمایید.
با آرزوی توفیق

ثبتنام

ارسال شده در تاریخ 1397-11-28 19:21:56

دوره های آموزشی غیرحضوری

باسلام میخواستم ببینم برای من سطح 2 باز شده و تونستم ثبتنام کنم یعنی قبول شدم؟

سلام علیکم
جنابعالی میتوانید نمره ی قبولی خود را از طریق سایت مشاهده فرمایید
با آرزوی عاقبت بخیری

نمرات

ارسال شده در تاریخ 1397-11-23 00:42:51

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام، ببخشید نمرات دوره مجازی کی اعلام میشه؟

سلام علیکم
جنابعالی میتوانید نمره ی نهایی خود را از طریق سایت مشاهده نمایید
با آرزوی عاقبت بخیری

چگونگی مطالعه

ارسال شده در تاریخ 1397-11-14 21:59:45

سایر موضوعات

سلام سوالم از استاد غلامی درباره چگونگی مطالعه است اینکه چگونه کتابی را بخوانیم برای یادگیری و بتونیم تحلیل کنیم که بعد مطالعه بتونم راجع به مباحث اون کتاب بحث و گفتگو بکنم به قول معروف چه جوری بخونم که کتاب برام جابیفته چون صرفا برای نمره و آزمون حافظه خوب داشتن و مقداری مطالعه کافیه ممنون

سلام علیکم
ضمن عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، استاد در پاسخ فرمودند:
درمورد چگونگی مطالعه افراد با هم متفاوت هستند و برای ماندگاری مطالبه در حافظه می توان از خلاصه نویسی، فیش برداری، حاشیه نویسی یا فسفری کردن مطالب استفاده کرد. اما توصیه ام این است که اگر واقعا می خواهید مطالعه و مطالب ماندگار شود مباحثه انجام دهید؛ یعنی یک نفر را پیدا کنید و دو نفری کتاب را که می خوانید با هم مباحثه کنید. مطلب دیگر اینکه می توانید برای یک کسی توضیح دهید؛ یعنی بعد از اینکه مباحثه می کنید برای یک نفر یا دو نفر یا بیستر آن مطلب را توضیح دهید و یا اگر هیچ کس نیست خودتان در مقابله آینه بنشینید و مطلب را برای خودتان تدریس کنید. این روش ها معمولا در ماندگاری مطالعه موثر است مگر اینکه قلق شما فرق کند.
با آرزوی عاقبت بخیری

نماز جمعه

ارسال شده در تاریخ 1397-11-13 16:03:25

ولایت فقیه و مسائل سیاسی

باسلام.در جواب افرادی که میگن الان باید نماز جمعه طوری برگزار بشه که مسیولین فاسد پشت تریبون حاضر بشن و رسوا بشن مثل همانطور که حضرت علی ع میفرمودند و عمل میکردن پس الان مستحب موکد برای آقایون نیس و رفتنش خیلی لزومی نداره چون حرفای تکراری زده میشه و با اون اهداف فاصله داره

سلام علیکم
ضمن عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، استاد در پاسخ فرمودند:
اینکه نماز جمعه باید اینگونه برگزار شود ما در هیچ جا در احکام نماز جمعه نداریم که شرط برگزاری نماز جمعه این است که مسیولین فاسد را رسوا کنند و اگر نکنند دیگر برای آقایان مستحب موکدی است، این اصلا شرط استحباب نبوده است. اینکه یکی از کارکردهای نماز جمعه این بوده است که امیرالمومنین علیه السلام افرادی در نماز جمعه معرفی می کردند این یکی از کارکردهای نماز جمعه بوده، فلسفه نماز جمعه این نیست که اگر این اتفاق نیفتاد نماز جمعه دیگر مستحب نباشد.
با آرزوی عاقبت بخیری

22بهمن

ارسال شده در تاریخ 1397-11-13 15:46:43

ولایت فقیه و مسائل سیاسی

باسلام.سوالی داشتم خدمت استاد که در مقابل افرادی که ولایی هستن و به ریسی هم رای دادن اما میگن من امسال راهپیمایی 22 بهمن روو میام اما سال دیگه اگه به این وضع پیش بره این همه اختلاس و کارهایی که مسیولین خلاف اهداف اسلامی انجام میدن دیگه برا چی بیام یعنی با اومدنم اینهاروو تایید میکنم و فکرمیکنن کارشون درسته و ادامه میدن چطور باید دلایل منطقی آورد براشون اگه امکانش هست به تفضیل بیان کنین.سپاس

سلام علیکم
ضمن عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، استاد در پاسخ فرمودند:
در پاسخ به این سوال اول باید بررسی کنیم ما برای چه در راهپیمایی شرکت می کنیم؟ 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است یعنی موضوع کاملا به اصل نظام مربوط می شود نه به عملکرد مسیولین. نکته دوم اینکه ما می توانیم در راهپیایی شرکت کنیم و حرفمان را هم بزنیم برای مثال راهپیمایی امسال طبق همه گزارش خبرگزاران داخلی و خارجی بین 30 تا 50 درصد بیشتر از متوسط راهپیمایی هر ساله بوده است، در چنین فضایی ما وقتی نگاه می کتیم می بینیم بیشترین پلاکارت های اعتراض در همین راهپیمایی بوده است و لذا می توانیم بگوییم که انسان به خاطر تخلف مقطعی مسیولین منتخب مردم با اصل نظام قهر نمی کند. نکته سوم این است که وقتی گفته می شود این همه اختلاس و کارهای خلاف می توانیم بگوییم این همه برخورد هم در پاسخ به این اختلاس ها انجام می گیرد. وقتی با اختلاس برخورد می شود، اگر نظام فاسد باشد نباید صدای اختلاس دربیاید یا اگر نظام فاسد باشد نباید صدای دزدی دربیاید پس وقتی صدای اختلاس و دزدی درمی آید یعنی همه نظام دزد نیستند چرا که اگر همه دزد بودند هبچ کدام دیگری را برملا نمی کرد پس نظام برخورد می کند. نکته چهارم هم این است که ما می گوییم این اشکالات که به وجود می آید آیا برای 22 بهمن است یا مربوط به انتخابی است که مردم می کنند؟! اینها با هم خلط نشود. می خواهیم تلاش بکنیم به جای اینکه بگوییم راهپیمایی نمی آییم مردم را آگاه کنیم که انتخابات بعدی دوباره همین اشتباه را تکرار نکنند.
با آرزوی عاقبت بخیری

صوت جلسات کتاب فطرت

ارسال شده در تاریخ 1397-11-08 12:40:14

سایر موضوعات

سلام ،صوت مربوط به کتاب فطرت سال۹۶ جلسه سوم وچهارم بسیار مشکل داره به طوری که اصلا قابل گوش دادن وفهم نیست لطفا این رو بررسی کنید،ویک سوال دیگه آیا کانلی در سروش هست که بتوان صوت کلاسها رو از کانال دریافت کرد؟ لطفا آدرس کانال رو بگویید،ممنون

سلام علیکم
با تشکر از تذکر شما حتما بررسی خواهد شد.
برای دسترسی به صوت کلاس ها و سخنرانی ها می تواتید به سایت shahidpalizvani.ir مراجعه بفرمایید؛ همچنین کانالی مربوط به اخبار و اطلاعیه های بنیاد شهید پالیزوانی در پیامرسان بله هم موجود است که برای دسترسی به کانال می توانید به آدرس زیر مراجعه بفرمایید:
https://ble.im/bonyad_shahidpalizvani
با آرزوی عاقبت بخیری

سفر مشهد

ارسال شده در تاریخ 1397-11-04 16:27:34

سایر موضوعات

سلام امکان حضور خانوادگی در اردو مشهد هست؟

سلام علیکم
خیر متاسفانه این امکان وجود ندارد
با آرزوی عاقبت بخیری

سیری در نهج البلاغه

ارسال شده در تاریخ 1397-11-03 14:13:33

سایر موضوعات

سلام،استاد کتاب سیری در نهج البلاغه رو تدریس نداشتند؟

سلام علیکم
خیر
با آرزوی عاقبت بخیری

شبهه

ارسال شده در تاریخ 1397-10-30 10:46:40

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام دوره غیر حضوری هستم در مبحث حال حاضر که استاد شبهه زنان متعدد امام حسن را توضیح دادند میشه لطف کنن در مورد جعده و چرایی ازدواج حضرت با وی و عدم طلاق توضیح بدهند ممنون میشم

سلام علیکم
ضمن عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، آقای دکتر فرمودند:
در تاریخ در مورد جعده آمده است که انیرالمومنین علیه السلام از دختر عموی جعده یعتی دختر برادر اشعث برای امام محتبی علیه السلام خواستگاری کردند؛ برادر اشعث انسان خوبی است برخلاف خود اشعث که پسرش قاتل اباعبدالله علیه السلام در کربلا و دخترش قاتل امام مجتبی علیه السلام بودند، برادر خوبی داشت. برادر اشعث رفت و از اشعث پرسید که آیا دخترم به حسن بدهم یا خیر؟ اشعث گفت: نه دخترت را به اینها نده زیرا که سخت می گیرند و نان خشک می خورند و ...نظر برادرش را زد و بعد هم رفت دخار خودش را به امیرالمونین پیشنهاد کرد و شروع کرد به اصرار کردن. یعنی جعده را به امیرالمومنین تحمیل کرد و اگر تلریخ را مطالعه بفرمایید در جاهای مختلف بیان شده است.
با آرزوی عاقبت بخیری.

صدقه

ارسال شده در تاریخ 1397-10-26 19:39:44

سؤالات فنی مربوط به سایت

باسلام و عرض ادب.چطور میشه از طریق سایت برای دادن صدقه ایی که استاد غلامی جمع آوری میکنن اقدام کرد؟

سلام علیکم
لطف بفرمایید مبلغ صدقه مورد نظر خود را به کارت مسیول صدقات بنیاد شهید پالیزوانی واریز بفرمایید.
شماره کارت به نام سرکار خانم زهرا رضایی به شرح زیر است:
6104337909374538
با آرزوی عاقبت بخیری.

ثبت نام مجدد سطح ۴

ارسال شده در تاریخ 1397-10-24 10:26:43

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام علیکم
من سال گذشته نتوانستم سطح ۴ را به اتمام برسانم؛ چگونه میتوانم ثبت نام مجدد انجام دهم و دوره را ادامه دهم؟
آیا امکان تغییر دوره غیر حضوری به حضوری وجود دارد؟ اگر بله، چگونه میتوانم از مکان، روز و ساعت کلاسها اطلاع یابم؟

سلام علیکم
سطح 4 غیرحضوری از مورخ 16 دی ماه شروع گردیده است.جنابعالی میبایست در تاریخ مقرر از طریق سایت جهت ثبت نام اقدام به عمل می آوردید.
امکان تغییر دوره نیز یک بار در کل دوره امکان پذیر میباشد.
درخواست شما اطلاع رسانی میشود تا درصورت امکان با شما تماس گرفته شود.
با آرزوی عاقبت بخیری

زمان شروع طرح جدید

ارسال شده در تاریخ 1397-10-23 17:15:37

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام
جناب دوره آموزشی غیر حضوری جدید کی شروع می شود که همگام با اون جلو بیایم و؟؟؟

سلام علیکم
اگر منظور جنابعالی سطح 1 میباشد، شروع آن ان شاءالله از مهر 98 خواهد بود و برای ثبت نام میبایست از اواسط شهریور اقدام فرمائید.
با آرزوی عاقبت بخیری

مشروعیت و مقبولیت نظام

ارسال شده در تاریخ 1397-10-03 22:52:25

ولایت فقیه و مسائل سیاسی

با سلام و عرض ارادت و خسته نباشید محضر استاد و گردندگان سایت.
استاد تا الان چنیدن بار در سخنرانی های خود فرموده اند:مشروعیت نظام جمهوری اسلامی از طرف خداوند است و نه مردم، مردم مقبولیت به نظام میدهند نه مشروعیت .خب سوال من اینه که واقعا در زمان انقلاب هم مبنای فکر امام(ره) هم همین بوده؟ و یا حتی همین الان حضرت آقا هم این چنین فکر میکنند؟ آقا توی سخنرانی 25 خرداد 88 میفرمایند :"وقتی مشارکت در صحنه(انتخابات) ضعیف شد، مشروعیت نظام دچار تزلزل خواهد شد" و در ادامه میفرمایند: "اونها میخوان اعتماد و بگیرند، تا مشارکت را بگیرند، تا مشروعیت رو از جمهوری اسلامی بگیرند"
اینجا سوالی که پیش میاد اینکه : مگه طبق گفته استاد مشروعیت از طرف خداوند نیست؟ پس چرا اینجا آقا میگن اگه مردم مشارکت نکنند و اعتماد نداشته باشند به نظام ، مشروعیت از بین میرود.
باتشکر

سلام علیکم
ضمن عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، استاد فرمودند:
این کلمه مشروعیت که آقا در سخنرانی های مختلف به کار می برند، منظورشان مشروعیت مردمی است نه الهی وگرنه آقا هم اطلاع دارند که در قرآن آمده ان الحکم الا لله؛ مشروعیتی که آقا بیان می کنند مشروعیت مردمی است و لذا یک جاهایی آقا به انتخابات و مشارکت اشاره می کنند و منظور مشارکت الهی نیست. امام هم از ابتدا همین مدنظرشان بود و به همین خاطر امام در بهشت زهرا قبل از اینکه انتخاباتی برگزار شود، امام می فرمایند من در دهان این دولت می زنم؛ حال که مردم من را قبول کردند و به من اعتماد دارند من در دهان این دولت می زنم، هنوز مقبولیت به معنای آراء کسب نشده است اما امام احساس می کنند مشروعیت الهی که دارند اینقدر مقبولیت برای اعمال حکم الهی اگر که کفایت می کند، به عنوان حاکم اقدام به دادن حکم حکومتی می کنند.
با آرزوی عاقبت بخیری

پاورپوینت

ارسال شده در تاریخ 1397-09-18 15:13:17

تفسیر

پاورپوینت های تفسیر سوره مبارکه بقره رو توی سایت قرار بدید لطفا

سلام علیکم
ان شاءالله قرار داده خواهد شد.
با آرزوی عاقبت بخیری

گروه

ارسال شده در تاریخ 1397-09-16 19:28:27

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام، ببخشید بنده دانشجوی دوره غیرحضوری شهید مطهری سطح یک هستم، ولی اطلاعی از گروهها و سرگروه ها ندارم،آیا اصلا توی پیامرسانها گروهی تشکیل شده و گروهی وجود داره؟

سلام علیکم
مشخصات شما به مسئولین مربوطه اطلاع داده خواهد شد تا در اسرع وقت با جنابعالی تماس حاصل شود.
با آرزوی عاقبت بخیری

صوت تفسیر

ارسال شده در تاریخ 1397-09-12 15:52:07

دوره های آموزشی حضوری

سلام. عزیزان صوتهای جدید تفسیر کجا بارگذاری میشه؟

سلام علیکم
در صفحه اول سایت، در قسمت تفسیر سوره مبارکه بقره، مشاهده متن کامل را کلیک بفرمایید.
با آرزوی عاقبت بخیری

دوره شهید مطهری

ارسال شده در تاریخ 1397-09-02 00:17:54

دوره های آموزشی غیرحضوری

با عرض سلام و خسته نباشید
لطفا اگه امکانش هست سوالات مکتوبی که در ابتدا جلسات به استاد میدن و ایشون در پایان پاسخ میدهند را هم ظبط کنید و در سایت قرار دهید، باتشکر.

سلام علیکم
سوالاتی که در پایان کلاس توسط استاد پاسخ داده میشوند، به دلیل اینکه اغلب آنها با عنوان(لطفا آهسته بخوانید) مکتوب گردیده اند، بارگذاری صوت صرفا موجب مغشوش شدن ذهن و عدم تمرکز دیگر شنوندگان میگردد.
با آرزوی عاقبت بخیری

صوت کلاس سطح یک

ارسال شده در تاریخ 1397-08-22 09:20:19

دوره های آموزشی غیرحضوری

سلام وقتتون بخیر
دو هفته ای هست که صوت کلاس سطح استاد روز پنجشنبه و جمعه بارگذاری میشود
لطفا زودتر صوت ها را بارگذاری کنید تا بتونیم صحبت های به روز استاد را گوش بدیم

سلام علیکم
صوت های سال 97 به دلیل ضبط در اواسط هفته که توسط شرکت کنندگان حضوری انجام میگیرد با تاخیر همراه است که ان شاءالله تمام تلاش خود را برای بارگذاری به موقع پس از دریافت فایل ها بکارمیگیریم.
ضمنا صوت آرشیو سال گذشته از ابتدای هفته در سایت بارگذاری میگردد.
با آرزوی عاقبت بخیری

معرفی کتاب

ارسال شده در تاریخ 1397-08-22 08:58:22

سایر موضوعات

سلام استاد، وقتتون بخیر.
لطفا کتاب مقتلی که در ان تحریفی صورت نگرفته و در بازار هم موجود باشد، معرفی بفرمایید.ممنون

سلام علیکم
استاد در پاسخ به سوال شما فرمودند:
کتاب لهوف و کتاب نفس المهموم آقا شیخ عباس قمی کتاب های خوبی است.
با آرزوی عاقبت بخیری

صفحه1 از7
© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا