×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 1775

جستجو

سخنرانی

ارسال شده در تاریخ 1397-07-19 10:56:06

نظام و حقوق زن و حجاب

سلام
میشه سخنرانی حجاب انتخاب من یا انتخابی برای من رو به صورت کامل بذارید
فقط قسمت اولش رو بذارید
و یه انتقادی داشتم لطفا سخنرانی های استاد غلامی رو سریع تر توی سایت بذارید
و به روزتر باشید
با تشکرررر

سلام علیکم
سخنرانی حجاب انتخاب من یا انتخابی برای من به صورت کامل هر دوقسمتش قرار داده شده است. اگر با لپ تاپ فایل را دریافت می کنید هر دو قسمت قابل دریافت است و اگر با تلفن همراه می خواهید فایل ها را دریافت نمایید، ابتدا گوشی را به صورت افقی بچرخانید تا هر دو قسمت را مشاهده کرده و بتوانید فایل را دریافت نمایید.
ان شاءالله فایل ها از این پس به موقع بارگذاری خواهد شد.
با تشکر از تذکر شما.
با آرزوی عاقبت بخیری.

حجاب

ارسال شده در تاریخ 1397-06-09 00:30:41

نظام و حقوق زن و حجاب

استاد سلام علیکم
استاد چرا ما در جامعه گشت ارشاد برای خانوم ها داریم ولی برای آقایون نداریم اصلا موافق هستید که برای آقایان باشد یا نه ؟
مرز پوشش از نظر اسلام برای خانوم ها مشخص است (گردی صورت و دست تا مچ ) خوب مامورین گشت ارشاد چرا با این خط کش اسلام کار نمی کنن و بسیاری از خانوم هایی که موهای خود را بیرون می گذارند برخورد نمی کنند اما مثلا اگر زیاد آرایش کنن به آن ها تذکر می دهند ؟
آن ها با چه معیاری این کار را می کنند ؟

سلام علیکم
با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی به سوال شما، استاد در پاسخ به سوال شما فرمودند:
اشکالی که شما می فرمایید کاملا وارد است . ما عفاف و حجاب را متاسفانه فقط در مورد خانم ها بحث می کنیم و آقایان را مشمول این بحث نکردیم. گشت ارشاد باید همان طور که به یک خانم تذکر می دهد به یک آقا هم متذکر شود؛ در بحث حجاب هم بیان کردیم که حجاب فقهی آقایان با حجاب اجتماعی آنان متفاوت است و اینها باید حجاب اجتماعی را رعایت کنند و اگر رعایت نکردند گشت ارشاد به آقایان هم تذکر دهد. از طرف دیگر هم این مشکل مطرح است که گشت ارشاد هنوز به این جمع بندی نرسیده است که به چه کسانی باید تذکر بدهد. اگر گشت ارشاد بخواهد بر اساس حد شرعی عمل کند باید به هر کسی که موهایش بیرون بوده و معلوم است تذکر بدهد. اما رویه ای که گشت ارشاد در پیش گرفته است این است که به کسانی که خیلی از نظر حجاب نامتعارف هستند تذکر می دهد و چون این معیار برای تذکردهی متفاوت است بر آن اشکال وارد است. لذا اصل موضوع درست است اما دچار این ایراد هم می باشد.
با آرزوی عاقبت بخیری.

اجازه شوهر برای خروج همسر از کشور

ارسال شده در تاریخ 1396-11-19 19:52:10

نظام و حقوق زن و حجاب

باسلام
تحلیل استاد در خصوص قانون گذرنامه در جمهوری اسلامی، که طبق آن زنان شوهردار برای خروج از کشور به موافقت کتبی همسر و در موارد اضطراری به اجازه دادستان نیاز دارند چیست؟؟
با توجه به اینکه چند وقت پیش جنجالی بین خانم نیلوفر اردلان (کاپیتان تیم ملی فوتسال) و همسرش در همین خصوص رخ داد و رسانه ای شد و اخیرا هم فیلم سینمایی عرق سرد با محوریت همین داستان در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده است.

سلام علیکم
با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ دهی، استاد در پاسخ به سوال حضرتعالی فرمودند:
در نظام حقوق زن اشاره کردیم که وظیفه زن در قبال مرد تمکین است. خروج زن از کشور چون می تواند با تمکین در تعارض باشد، به این خاطر منوط به اجازه شوهر است چون این خروج می تواند بدون زمان باشد. برای مثال خانمی برود و پناهنده شود یا به مدت چند سال خارج شود و برنگردد، از این رو اذن شوهر برای خروج زن به این واسطه است که زن وظیفه تمکین دارد. از طرفی دیگر برخی از خانم ها احساس نگرانی می کنند مثل همین خانمی که ورزشکار است. شرط حین عقد یکی از کارکردهایش می تواند همین باشد که اگر خانمی تحصیل یا کار یا تخصصش به گونه ای است که اقتضایش این است یک زمانی او بدون اجازه شوهر از کشور خارج شود و از این بابت ممکن است برایش مشکل ایجاد کند می تواند این موضوع را شرط ضمن عقد قرار دهد.
با آرزوی عاقبت بخیری

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا