×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 1775

جستجو

انقلاب

ارسال شده در تاریخ 1397-04-09 11:46:02

ولایت فقیه و مسائل سیاسی

سلام علیکم
استاد چرا امام خمینی در ۱۲ فروردین سال ۵۷ برای رای گیری به مردم ۲ گزینه بیشتر ندادند جمهوری اسلامی آری یا خیر به نظر می رسد اصول برگزاری انتخابات رعایت نشده چون امام نگفتند جمهوری اسلامی خیر به جایش چه چیز قرار گیرد در واقع سوالم این است که چرا امام نگفتند گزینه ها به این شرح است : حکومت لیبرال ، دموکراسی ، لیبرال دموکراسی ، کمونیستی ، جمهوری اسلامی و ...
که مردم حق انتخاب های گوناگون را داشته باشند ؟(۲ پاسخ احتمالی شما که قابل رد است اول این که چنین شبهه ای وارد نیست
پاسخ : شبهات سوال های از پیش تعیین شده ای نیستند
دوم این که امام صلاح ندیدند که چنین کاری بکندد
پاسخ : امام و طرفدارانشان تنها گروهی نبودند که در به پیروزی رسیدن انقلاب تلاش کردند و موفق شدند مثل سازمان مجاهدین و یا تفکرات مارکسیستی و حزب توده خوب آنها جمهوری اسلامی نمی خواستند اما تلاش شبانه روزی کردند و دارای حقی بودند )

سلام علیکم
استاد در پاسخ به سوال شما فرمودند:
اولا، بنده همچین پاسخ هایی نمی دهم.
ثانیا اینکه، شعار را امام برای چه و بر چه مبنایی انتخاب کردند؟ آیا امام از روی میل شخصی خود شعار را انتخاب کردند یا شعار جمهوری اسلامی از شعارهایی که مردم طی ماه های شهریور تا بهمن می دادند استخراج شد؟ یعنی اینکه مردم در قبال چی انتخاب بکنند ناشی از نظر امام نبود، ناشی از شعارهایی بود که مردم در خیابان ها می دادند. استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را مردم از قبل داشتند و به امام ربطی نداشت.
ثالثا اینکه اگر واقعا افراد خواهان لیبرال دموکراسی، کمونیستی یا هر چیز دیگر اینقدر رای های متنابهی داشتند، می توانستند با رای خیر خود مانع از تحقق جمهوری اسلامی شوند. وقتی 98 درصد شرکت می کنند و 92 درصد می گویند جمهوری اسلانی، یعنی این گروه هایی که رای شان به غیر جمهوری اسلامی بوده لااقل رای خیر که می توانستند بدهند. این خیر را ندادند و این نشان دهنده این است که پایگاهی نداشتند. ضمن اینکه این قسمت را دقت بکنید در هیچ جای دنیا هیچ انقلابی به سرعت انقلاب اسلامی بعد از پیروزی، ما پیروز شدیم و نیاز به رفراندوم نیست ولی امام خودشان را در معرض رفراندوم قرار داد و در کمتر از یک ماه و بیست روز تقریبا یعنی از 22 بهمن تا 12 فروردین، نظرخواهی برای اصل حکومت انجام نداده است. در عین حال هم امام بعد از این نظرخواهی فرموند قانون اساسی تدوین شود و اتفاقا این برگزاری نظرخواهی بعد از پیروزی و تثبیت در مورد اصل حکومت، خودش یک کار فوق العاده بود. لذا اینکه می فرمایید اصول برگزاری انتخابات رعایت نشده است، بفرمایید که سابقه برگزاری این کار چطور است؟ کدام دولت های دنیا بعد از اینکه پیروز و مستقر می شدند در مورد اصل خودشان نظر می خواستند؟ لذا مورد قیاسی نداریم که بگوییم این مورد نسبت به آنها رعایت نشده است و آنها مواردی را رعایت کردند و اینها رعایت نکردند.
با آرزوی عاقبت بخیری.

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا