درباره ما


طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در سال 1372 در دانشگاه امام صادق تدوین شد و در سال 1378 به صورت رسمی جزء واحدهای درسی قرار گرفت. سال 1379 اساتید این طرح خدمت مقام معظم رهبری مدظله العالی رسیدند. ایشان در این دیدار فرمودند: «من این کار را کار ذی‌قیمتی می‌دانم. فکر می‌کنم این کار آینده خیلی خوبی خواهد داشت. توصیه می‌کنم کار را جدی بگیرید.»

 سال 1393 جناب آقای دکتر علی غلامی از اعضای هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق و یکی از اساتید برجسته طرح طلیعه حکمت، پیشنهاد ایجاد یک مجموعه تشکیلاتی منسجم و متمرکز با محوریت آثار شهید مطهری را با برخی از اندیشه‌جویان دوره طلیعه حکمت مطرح کردند. در سال 1394 کار ایده‌پردازی آغاز شد و پس از برگزاری جلسات متعدد جهت تعریف کارویژه‌های اولیه، اساسنامه مجموعه تدوین شد. سرانجام بنیاد فرهنگی شهید مرتضی پالیزوانی در سال 1395 به ثبت رسید و با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را به شکل جدی آغاز کرد. 

 فعالیت اصلی این مجموعه برگزاری دوره‌های سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری(ره) و تفسیر قرآن است. این مجموعه وابسته به هیچ ارگان یا نهادی نیست و به صورت مستقل فعالیت می‌کند.  ایمیل:[email protected]